10 Mart 2014 Pazartesi

Atık Su Arıtma Tesisi hizmete giriyor

Gülşehir Atık Su Arıtma Tesisi hizmete giriyor

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde Gülşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Atık Su Arıtma Tesisi’nin kısa zamanda hizmete gireceği bildirildi.

 Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun yaptığı açıklamada, inşaat çalışmaları büyük ölçüde tamamlanarak, kısa bir süre sonra hizmete sokulacak olan Atık Su Arıtma Tesisi’nin Gülşehir’i büyük bir sorundan kurtarmış olacağını ifade etti. Dursun, “Amacı halka hizmet olan belediyemizin ilçemiz sınırları içerisinde yapmış olduğu HES projesi kapsamında kullanmakta olduğu mevcut doğal arıtma tesisinin sular altında kalması nedeniyle yeni bir biyolojik arıtma tesisine ihtiyaç duyulmuş ve gerekli çalışmalar neticesinde 10 bin kişilik tip proje Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi yapılarak halkımızın hizmete girecektir” dedi.

Dursun ayrıca, “İlçemizin ihtiyaç duyduğu atık su arıtma tesisinin betonarme inşaat işleri tamamlanmış olup, mekanik ve elektrik tesisat montajlarının tamamlanmasıyla birlikte tesis hazır hale getirilerek tesisimiz hizmete girecektir’’ diye konuştu.